12.02.2021 r ,,Walentynki'

Walentynki to święto zakochanych, kochanych, podkochujących się, kochliwych,… Początki walentynek sięgają średniowiecza, a wywodzą się z Anglii. Jego patron, czyli św. Walenty, był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych. Tak przynajmniej mówi legenda. Walentynki szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć, ponieważ są nieśmiali i wstydzą się.
W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat. Walentynkowe wyznanie czyli laurki, liściki, kwiaty, drobne upominki nazywamy „Walęntynką” można ukradkiem włożyć je do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. W ten sposób okazujemy miłość, przyjaźń, serdeczność. Wręczamy je najczęściej osobą, których darzymy ciepłym uczuciem: przyjaciół, kolegów, znajomych.
Pamiętajcie! W tym dniu nie róbcie nikomu złośliwych żartów. Jest to dzień dobrych uczuć !Prosimy w miarę możliwości o czerwony strój dla dzieci:)

Opublikowano w Aktualności, Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.