18.03.2021r ,,Projekt Podróże ze Smykiem”-Holandia

Holandia jest krajem, który przede wszystkim kojarzy się ze słynnymi holenderskimi wiatrakami. Niemalże każdy mieszkaniec Holandii, ma rower. Kraj ten, jest po prostu stworzony do rowerowych wycieczek, ponieważ ilość ścieżek rowerowych, wprost zapiera dech w piersiach. Holandia, zwana jest także rajem tulipanów. W tym kraju hoduje się ogromne ilości, tych pięknych kwiatów. Jeśli chodzi o kolorystykę, to w sprzedaży są niemalże wszystkie kolory tulipanów, od czerwonych, przez żółte, aż po czarne. Rocznie w Holandii sprzedaje się ponad 6 milionów tych niesamowitych kwiatów. Pomarańczowa marchewka wydaje się dzisiaj czymś oczywistym, a to właśnie Holendrom, ponieważ to właśnie oni wypromowali ten kolor tego warzywa. Wcześniej popularne była także marchew w kolorze białym, żółtym, a nawet fioletowym.

Opublikowano w Aktualności, Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.