27.29.08.2014r. Dni adaptacyjne dla dzieci nowo porzyjętych

Serdecznie zapraszamy na dni adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych w dniach od 27 do 29.08 w godz. od 9.30 do 11.30. Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla Dzieci, które jeszcze (z różnych powodów) nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia mają na celu usamodzielnienie Dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką.

Czy chcesz aby Twoje Dziecko bez stresu i z wielką radością powędrowało do przedszkola?

Czy martwisz się, jak zareaguje na nowe otoczenie, nowych kolegów i nową Panią?

Zastanawiasz się czy jest wystarczająco samodzielne, by podołać wszystkim wyzwaniom?

Nie zastanawiaj się dłużej! Pomóż swojemu Dziecku oswoić nieznane i poznać radość bycia przedszkolakiem. Przygotuj pociechę do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu, po prostu z uśmiechem na ustach 🙂

Celem naszych spotkań jest m.in. ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Nasi nauczyciele nastawieni są na indywidualne potrzeby każdego Dziecka. Proponujemy 2 godziny urozmaiconych, interesujących aktywności, przestrzegając jednocześnie zasady, że Dziecko nie musi robić niczego, czego się lęka lub na co nie ma ochoty. W czasie zajęć doświadczymy i nauczymy się: współpracy i działania w grupie,

radosnych piosenek, akceptacji innych dzieci, samodzielności przy posiłkach, radości tworzenia (zabawy plastyczne), zasad panujących w przedszkolu.

W cyklu spotkań adaptacyjnych wprowadzamy trójstopniową metodę usamodzielniania się Dzieci:

– na początku w zajęciach wraz z Dzieckiem uczestniczy Rodzic, wspierając je w zabawie

w gronie rówieśników;

– następnie Rodzic staje się obserwatorem pracy Dziecka w grupie, pod kierunkiem pani pedagog,

– Dzieci uczestniczą w zajęciach samodzielnie (bez Rodziców), wraz z panią pedagog.

W ten sposób Dzieci, zupełnie naturalnie i bezboleśnie, stają się gotowe do samodzielnej zabawy i pracy, która to gotowość pomaga rozpocząć dobry start w edukacji przedszkolnej.

Co nasze zajęcia dają Rodzicom ?

Zastanawiasz się nad tym, czy Dziecko da sobie radę?

Nie myślisz o tym, jak Ty zniesiesz rozstanie, prawda?

My pomyśleliśmy także o Rodzicach. Zajęcia prowadzone są w małej grupie, co pozwala pedagogowi skupić się na indywidualnych potrzebach Dzieci i sprawia, że rodzice mają większy komfort psychiczny pozostawiając maluchy po raz pierwszy pod opieką obcej osoby.

Serdecznie zachęcamy Rodziców do jak najczęstszych rozmów z nauczycielami prowadzącymi zajęcia adaptacyjne. Warto pytać o każdy nurtujący Państwa problem i zgłaszać wszelkie uwagi. Konsultacje po zajęciach są naturalną częścią procesu usamodzielniania Waszego Dziecka.

Opublikowano w Aktualności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.