I tydzień ferii- ,,Grenlandia”

PONIEDZIAŁEK

Do przedszkola przyszła paczka prosto z Grenlandii. Mały Eskimosek Etoi przysłał również list, gdzie opowiedział o swoim miejscu zamieszkania. Smyki dowiedzą się co to jest Grenlandia, kto ją zamieszkuje i czy w ogóle jest możliwe tam życie. A już wkrótce sami wyruszą do zimowej krainy.

WTOREK

Aby zamieszkać w krainie lodu i śniegu trzeba nauczyć się wielu rzeczy. Przede wszystkim jak złapać pyszną rybkę na kolację. Sprawa okaże się nie taka prosta. Gdy śnieżek sypie, biegają niedźwiedzie, a pingwiny same mają na nią chęć, będzie to nie lada wyzwanie, a więc łowimy i tańczmy pingwinkowy taniec

ŚRODA

Kiedy już jesteśmy najedzeni, pora gdzieś zamieszkać. Budujemy prawdziwe igloo. Wesoło podskakując i śpiewając, wycinamy, kleimy, łączymy, aż powstanie nasz nowy, piękny dom.

CZWARTEK

Każdy Eskimosem może być, czyli spotkanie w oko w oko z niedźwiedziem polarnym, foczką Śpioszką, pingwinem Leonardem oraz innymi zwierzętami mieszkającymi w Grenlandii. Wspólnie wyruszymy psim zaprzęgiem, porzucamy śnieżkami i wypijemy gorącą czekoladę, która rozgrzeje nasze rączki i nóżki do dalszej zabawy.

PIĄTEK

Czas opuścić Grenlandię, a wiec pora na imprezę. Taniec na tafli lodu, wyginanie i ruszanie, śmianie i chichranie to wszystko już tuż tuż. A na koniec piankowe lody, mniam.

Opublikowano w Aktualności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.