II tydzień ferii- Zobaczyć to czego nie widać

Dzień I

Zamykamy oczy i wyobrażamy sobie piękny pałac  z jeszcze piękniejszym ogrodem, wielką salą balową na której tańczą prawdziwi książęta i księżniczki. Otwieramy oczy i bierzemy się do pracy! Każdy wie, jak ma wyglądać wymarzona suknia dla księżniczki i korona dla Księcia.  Potrzebne będą tylko kolorowe kartki, bibuła, klej, nożyczki i WYOBRAŹNIA! Bal na królewskim zamku czas zacząć!!!

Dzień II

Czy prawdziwy teatr to tylko kukiełki, prawdziwi aktorzy  czy też lalki? Otóż nie nasz teatr będzie trochę inny, niezwykły ponieważ nasze rączki zamienią się w prawdziwych aktorów! Będą nam potrzebne tylko kolorowe rękawiczki i dobry humor. Kurtyna w górę!

Dzień III

Przygotujemy pyszne bajkowe postacie. Kto skusi się na sukienkę z bitej śmietany Królowy śniegu? Czy ktoś ma ochotę na ogórkowego smoka? To tylko niektóre baśniowe przysmaki, będzie ich znacznie więcej. Szykuje się pysznaaaaaaa zabawa!

Dzień IV

Jesteśmy ubrani w  gazetowe stroje. Dzieci z pomocą nauczycieli wykonują wymyślone przez siebie stroje. A  następnie odbędzie się…Pokaz „gazetowej mody”. Parada po przedszkolu a także wielki Bal „gazetowych przebierańców”- tańce i zabawa przy muzyce.

 

Dzień V

Zadaniem dzieci  będzie budowanie przestrzennych rzeźb, które mają przypominać istoty magiczne, fantastyczne (smoki, elfy, dziwadła, skrzaty, dziwoptaki, maszkary i inne). Dziwadła zostaną zbudowane z surowców wtórnych, np. butelek, kartonów, tkanin, papierów, sznurków.

 

Opublikowano w Aktualności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.