,,Kropka tu, kropka tam, czyli: Po co biedronce kropki, a gąsienicy wąsy ?”- 15.-19.07.2013r

1.Biedroneczki są w kropeczki

W tym dniu było biedronkowo, a na pewno czerwono. Pani Biedronka zaprezentowała nam się w pełnej krasie. Opowiedziała o zwyczajach biedronek, o ich mieszkaniu oraz o przysmakach. Dowiedzieliśmy się również kilku ciekawostek, a przede wszystkim po biedronce kropki i dlaczego śpi podczas zimy?. A czy wszystkie biedronki są czerwone? To i wiele innych spraw na pewno zostało tego dnia wyjaśnione. Przedszkolaki  również miały okazję stać się na chwilę biedronką.

2.Gąsieniczki i motylki

Tego dnia odwiedziła przedszkole Pani Motyl, która pochwaliła się wszystkim swoimi pięknymi i jakże barwnymi skrzydełkami. Opowiedziała nam skąd się biorą motyle, gdzie mieszkają i co jedzą? Pokazała nam również motyli taniec, którego wszyscy się nauczyli.. T

3.Rere kum, kum- spotkanie z ropuchą

A któż to kumka nam za oknem? Tak to ropucha, którą znamy z różnych bajek. Ropucha jest bardzo sprytna i niechętnie daje się złapać. Ale ma coś dla naszych przedszkolaków. Skarb, prawdziwy skarb ukryty na dnie jeziora. Ale jak się do niego dostać? Ropucha sprawdziła wiedzę naszych przedszkolaków na temat żab i kijanek oraz opowiedziała piękną bajkę o ,,Ropuszce, żabkach i czarodziejskiej kuli’’. Wspólnie również z dziećmi wykumkała piosenkę i zatańczyła kumkowy taniec

4.Konik Filip nam przedstawia…

Czy znacie konika Filipa? Tak wszyscy znają i gorąco pozdrawiają. Konik Filip korzystając z wolnej chwili postanowił, odwiedzić Smyki i pokazać im prawdziwą łąkę. Zaprezentował on wszystkie owady żyjące w tym środowisku, przedstawi swoich kolegów, koleżanki i opowiedział wiele ciekawostek. Zaprosił na spotkanie Maję i Gucia, którym nie brak pomysłów na zabawę. Między innymi będzie bieg w konwaliowych czapkach, gąsieniczkowa wyprawa, konkurs picia z trzcinowych rurek oraz zbieranie miodku.

5.Nóżką tup, skrzydełkiem szur, czyli: ,, Smykowe pląsy’’

Tego dnia przy dźwiękach muzyki rozpoczęły się ,, Smykowe pląsy’’. Wspólnie nauczyliśmy się tańczyć ,,owadzi taniec’’. Na dłuższą chwilę zamieniliśmy się w motyle, biedronki oraz pszczółki i wsłuchani w nutki rozpoczęliśmy  zabawę. Na pewno nie zabrakło konkursów, między innymi: na popis skrzydełkami, czarującego singla oraz szalonej biedrony.

Opublikowano w Aktualności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.