,,Smaczne i zdrowe są warzywa kolorowe”- 22.07-26.07.2013r.

,,Dzień warzyw, owoców i soków”

W tym dniu pacynki owocowe przekazały dzieciom informacje o konieczności jedzenia warzyw i owoców. Nie zabrakło kultowego wiersza ,,Na straganie” oraz degustacji warzyw i owoców.Podsumowaniem dnia były zagadki o owocach i warzywach i wiele zabaw przy piosenkach ,,Witaminki” , ,,Karnawał owocowy”, ,,Ogórek” , ,,Jabłuszko” .

A na  koniec zrobiliśmy pyszny sok owocowy.

,,Bajkowe kukiełki owocowe i warzywne ”

Każde dziecko w tym dniu mogło wykonać bajkową kukiełkę z ulubionych owoców i warzyw. Było bajkowo i kolorowo.

W tym dniu odwiedziliśmy  Salę zabaw ,,Figloraj”

Było  dużo wspaniałej  zabawy.

,,Dzień truskawkowy”

Spotkaliśmy się z truskaweczką nie tylko na talerzu!!! Truskawka nam trochę o sobie opowiedziała….i przyniosła ze sobą kosz pysznych siostrzyczek, z których zrobiliśmy pyszny koktajl.

,,Kolorowe ludziki” z owoców i żelków owocowych

Oprócz pysznych ludzików zrobiliśmy  kolorową dyskotekę , na którą zaprosiliśmy wszystkie dzieci w przebraniach owoców i warzyw.