,,Szalony naukowiec”- relacja!!!

Wakacji dalszy ciąg ,a przed nami kolejne wyzwania…Tym razem Smyki zamienią się w szalonych naukowców. Pierwszego dnia naukowcy eksperymentowali z balonami…następnie robili łodzie z balonów . Najwięcej radości było podczas puszczania łodzi na wodzie.

Kolejny dzień był pełen atrakcji , po śniadaniu w naszym  przedszkolu pojawiły się węże…m.in. Klemens, Zuzia ,Kacperek ,bardzo urocze i spokojne zwierzątka.

Następnie naukowcy tworzyli własne rakiety ,a maluszki jedną wspólną  dużą rakietę. Rakiety  były napędzane za pomocą balonów ,co wcale nie było łatwe.

Trzeci dzień ,szaleni naukowcy pogłębiali swoją wiedzę poprzez doświadczenia z farbami , octem i wodą tworząc wulkany. Nawet maluszki były bardzo zainteresowane.

Za nami koniec tygodnia ,,Szalonych naukowców”. Szczególnie ciekawy dla maluszków , które po raz pierwszy miały okazję poeksperymentować .Najbardziej spodobały się dzieciom zabawy z magnesami ,od których maluszki nie mogły się oderwać. Natomiast starszaki jako doświadczeni naukowcy pogłębiali swoją wiedzę i chętnie udzielali rad młodszym kolegom. Ponieważ pogoda była bardzo grymaśna, wolny czas wykorzystywaliśmy  twórcze zabawy plastyczne m.in. malowaliśmy rączkami i robiliśmy ośmiornice ,które zdobią naszą szatnię.

Opublikowano w Aktualności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.