29.03.2021 ,,Projekt Patriotyczny”-Plener malarski, ,Chodź pomaluj mój świat”

26.03.2021,,Zajęcia eco-palmy wielkanocne”

„Palmy wielkanocne”
To są palmy przewspaniałe
Zrobione z wierzbowych gałązek
Z suszonych kwiatów i wstążek
Dajemy wam palmy w darze,
Bo tak stary zwyczaj każe.
Bo dawno temu wierzono, że palmy
Złe moce odgonią.

19.03.2021r,,Powitanie Wiosny”

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”  tego dnia nasze przedszkolaki będą świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci dowiedzą się o starym zwyczaju topienia Marzanny .Po wykonaniu kukły dzieci będą maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego będzie widniała Marzanna. Pomimo tradycji dzieci zdecydowaliśmy się, żeby nie niszczyć Marzanny lecz wysłać ją pocztą do Królowej Zimy. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre!

18.03.2021r ,,Projekt Podróże ze Smykiem”-Holandia

Holandia jest krajem, który przede wszystkim kojarzy się ze słynnymi holenderskimi wiatrakami. Niemalże każdy mieszkaniec Holandii, ma rower. Kraj ten, jest po prostu stworzony do rowerowych wycieczek, ponieważ ilość ścieżek rowerowych, wprost zapiera dech w piersiach. Holandia, zwana jest także rajem tulipanów. W tym kraju hoduje się ogromne ilości, tych pięknych kwiatów. Jeśli chodzi o kolorystykę, to w sprzedaży są niemalże wszystkie kolory tulipanów, od czerwonych, przez żółte, aż po czarne. Rocznie w Holandii sprzedaje się ponad 6 milionów tych niesamowitych kwiatów. Pomarańczowa marchewka wydaje się dzisiaj czymś oczywistym, a to właśnie Holendrom, ponieważ to właśnie oni wypromowali ten kolor tego warzywa. Wcześniej popularne była także marchew w kolorze białym, żółtym, a nawet fioletowym.

15.03.2021 Projekt Smyki Poznają Zawody-,,Cukiernik”

Na pewno wszyscy z was lubią jeść słodkie ciastka i czekoladę. A czy wiecie gdzie i jak się je robi?
Smyki obejrzą tego dnia film edukacyjny tam odwiedzą pracownie cukiernicze oraz manufakturę czekolady.
Zobaczą jak powstają różne typy ciast, ciastek i czekolady. Jakich produktów należy używać do ich produkcji i co to jest receptura. Poznają też różnego typu maszyny i urządzenia wykorzystywane w cukierniach. Dowiedzą się, że czarodziejami z cukierni są cukiernicy i deseranci.

11.03.2021r- badania przesiewowe psychologa. gr I i II