01.07-5.07.2019R,,Małe i duże – co? Wakacyjne podróże „-Tydzień I

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci spędzają wakacje nad wodą, w górach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego w tym tygodniu nasze Smyki będą chłonęły wiedzę na temat bezpieczeństwa.
Poniedziałek
Dziś w przedszkolu odwiedzi nas wyjątkowy gość, który opowie nam o służbach ochronnych, służbach bezpieczeństwa i przedstawi nam jak wygląda monitoring, systemy alarmowe itp. Doskonale wiemy, jak w dzisiejszych czasach nowa technologia może nam pomóc w poszukiwaniach. Nie zabraknie także gadżetów, które do tego służą, które są pomocne w służbie bezpieczeństwa.
Wtorek
Podczas pobytu nad wodą, pamiętajmy że kąpiel w miejscach nieoznakowanych, jest ZABRONIONA!! Zaznajomimy się z regulaminem kąpieliska, kto jest odpowiedzialny za nadzór kąpieliska. Poznamy zasady pierwszej pomocy i wiele innych ważnych rzeczy.
Środa

Będąc w górach, musimy pamiętać o wielu ważnych zasadach, poznamy je i będziemy utrwalać, bo w górach karetka do nikogo nie dojedzie, znalezienie kogoś jest bardzo trudne (nawet z powietrza) – nikt więc szybko nie udzieli nam pomocy, dlatego musimy być uważni, przestrzegać zasad i w podróż w góry najlepiej iść z kimś.. dowiecie się już dziś.
Czwartek
Wakacje na wsi, to czas spędzony w pięknych okolicznościach natury, jednakże musimy pamiętać o zagrożeniach jakimiś są kleszcze, dzikie zwierzęta, bezpańskie psy, które mogą zrobić krzywdę. Poznamy zasady, co robić by ochronić siebie w danej sytuacji.
Piątek
Pogotowie, straż pożarna, policja. Oni niosą nam pomoc, gdy tego potrzebujemy, Dziś poznamy pracę tych bohaterów. Poznamy numery ratunkowe poszczególnych służby
i utrwalimy całą wiedzę, aby nasze wakacji były BEZPIECZNYMI WAKACJAMI

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.