02. 03. 2015 „Prezentacja multimedialna pt. Mistrzowie nożyczek i grzebienia”

Salon fryzjerski – każdy z was już tu był, ale nie każdy z was lubi te wizyty.
Na przykład Kubuś nie lubi gdy fryzjer używa ostrych nożyczek. Łzy same  napływają mu do oczu. Dobrze, że obok stoi mamusia i trzyma go za  rączkę.
Kuba wie, że mama nie pozwoli tym ostrym nożyczkom zrobić mu nic złego.
Ale czy nożyczki w rękach fryzjera są groźne – dzieci dowiedzą się tego z filmu.
Odwiedzą szkołę dla fryzjerów, gdzie młodzi adepci sztuki fryzjerskiej rozpoczynają naukę od czesania włosów na główkach lalek. Gdy nabiorą wprawy bez problemu mogą strzyc prawdziwych klientów. Ich umiejętności są sprawdzane na konkursach.  A gdy zostaną mistrzami nożyczek i grzebienia będziemy ich mogli spotkać w salonach fryzjerskich. Bohaterów filmu: Kubę, Anię i Gabrysię poznajemy właśnie podczas wizyty w takim salonie gdzie pani fryzjerka i pan fryzjer wykonają na ich głowach piękne fryzury.

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.