04.01.-11.01.2018r ,, Opatrunek na Ratunek”

Kochani  już po raz trzeci ruszamy z akcja ..Opatrunek na Ratunek”.Zbieramy wszelkiego rodzaju gazy, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, strzykawki i igły (uwaga: nie zbieramy wody utlenionej).Dzięki środkom pochodzącym z tej Akcji znacznie poprawi się jakość opieki lekarskiej świadczonej przez misyjne szpitale i przychodnie. O zadrapania i rany w afrykańskich warunkach jest niezwykle łatwo. W Afryce nikogo nie dziwi widok dziecka idącego do szkoły z maczetą. Dzieci karczują w szkole roślinność wokół budynków, aby nie chroniły się w nich węże. Afrykańskie mamy gotują posiłki na ognisku i pozostawione bez opieki dzieci bardzo często ulegają poparzeniom. Aby pomóc w takich sytuacjach potrzebne są środki opatrunkowe. Liczy się każdy bandaż!