06-09.07.2015 „Owocowo-warzywkowo”

DZIEŃ 1

Lato to wspaniały czas pełen pachnących soczystych owoców i zdrowych warzyw. Bazarkowe stragany uginają się pod ciężarem tych przysmaków.  A czy nasze przedszkolaki słodkie minki mają, bo witaminki zjadają? Z pewnością w tym dniu dowiedzą się gdzie mieszkają  przykładowe witaminki i będą mieli okazję je skosztować!

DZIEŃ 2

Zielona trawka, kocyk i gorące słoneczko to może oznaczać tylko jedno- „Piknikowanie na przedszkolnej polanie”! Uwaga w tym dniu, w roli głównej wystąpią warzywka i owoce w nietypowej roli… Smyki przygotują najbardziej wymyślne soki owocowe i warzywne- to dopiero będzie bomba .. WITAMINOWA!!!

DZIEŃ 3

Wszyscy wiemy,że owoce najlepiej smakują w towarzystwie.. innych owoców. W tym dniu wyobraźnia podpowie  drużynom Smyków- jakie mixy owocowe stworzą przepyszne sałatki. Powołane jury wyłoni zwycięską drużynę, a na końcu odbędzie się wielka sałatkowa uczta!

DZIEŃ 4

Z warzyw nie tylko może powstać pyszna zupa,  smaczna surówka czy też zdrowy sok, ale również niesamowite dzieła sztuki. Pan Ogórek zamieni się w autobus, Pani marchewka w piękną księżniczkę, a  ziemniaki zamienią się w cudaki. Wykałaczki w dłoń i do dzieła..tworzymy!

DZIEŃ 5

„Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy..” Urządzimy prawdziwy warzywny bal, koperek, marchewka, szczypiorek już szykują się do wspaniałej zabawy. Nawet seler nie grymasi i obiecał zjawić się na tym nietypowym spotkaniu:)

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.