07.08- 11.08.2017r. VI Tydzień wakacji „Świat kolorów tęczy”

Poniedziałek:
„Dzień koloru zielonego”
Tego dnia dzieci poprosimy ubrać w kolor zielony. Wspólnie stworzymy kolor zielony z żółtego i niebieskiego koloru. Tego dnia także wykonamy pacynki, które będą nam pomocne w inscenizacji bajki ekologicznej. Nie zabraknie też zielonych warzywnych zagadek.

Wtorek:
„Dzień koloru czerwonego”
Dzieci ubierają się na czerwono. Tego dnia przynoszą z domu czerwony owoc i będą poszukiwaczami witaminek. Nie zabraknie także zabaw dydaktycznych jak i ruchowych.

Środa:
„Dzień koloru niebieskiego”
W tym dniu dzieci przychodzą do przedszkola w niebieskich ubraniach. Wykonamy niebieską skrzynię i schowamy do niej skarby, następnie tylko po dotyku, wkładając rękę do skrzyni odgadniemy który przedmiot tam się znajduje. Tego dnia zbadamy co tonie a co pływa.

Czwartek:
„Dzień koloru żółtego”
Dzień Żółty – dzieci założą żółte ubrania. W czasie zajęć dydaktycznych dzieci zapoznają się z żółtymi owocami i warzywami a także dużo dowiedzą się o ich wpływie na zdrowie człowieka. Kolor żółty najczęściej kojarzył się dzieciom ze słońcem i światłem
w związku z czym na zajęciach plastycznych wylepimy plasteliną żarówki które przypominały im o konieczności oszczędzania energii.

Piątek:
„Dzień koloru pomarańczowego.”
Dzieci ubierają się na pomarańczowo. W tym dniu przynoszą owoce lub warzywo koloru pomarańczowego. Malujemy na kartonie pomarańczową farbą. Dzieci skosztują różnych owoców, warzyw, soków, słodyczy oraz dżemów w kolorze pomarańczowym. Przez cały dzień bawimy się chustą animacyjną Klanza w różne kolory.

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.