08.07-12.07.2019r „Mali Konstruktorzy”-II tydzień

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż – a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!”
Konfucjusz

Poniedziałek – „Stolarz mały- zrób to sam” Przedszkolaki będą miały okazje poznać jak wygląda praca Stolarza, z jakich korzysta narzędzi oraz jak dużo pracy trzeba włożyć aby powstał przedmiot z drewna. Przeczytamy również bajkę o Pinokiu i jego stwórcy, stolarzu Dżepetto. Na koniec mali stolarzę stworzą skrzyneczki na swoje drobiazgi.
Wtorek: „Nietypowe zajęcia malarskie” Dzieci przemienią się w prawdziwych artystów i pokazać swój talent malując i ozdabiając drewniane skrzynki. Zobaczą jak wyglądają prace wykończeniowe w zakładzie stolarskim. To będzie naprawdę wspaniały dzień dla naszych przedszkolaków!

Środa : ” Inżynier budowlany „Pewnie niektórzy z Was znają bajkę „Bob budowniczy”. Bob budowniczy miał za zadanie wybudować dom. Słynął z tego, że był najlepszym budowniczym. Tego dnia dzieci przemienia się w murarzy, poznają narzędzia jakich potrzebuje murarz na budowie. Mali murarze postawią duże budowle z małych bloczków.

Czwartek: „Konstrukcje wodne” Wykonanie konstrukcji wodnej, dzięki której będziemy mogli chłodzić się w upalne dni. Wykorzystamy materiały, których używa hydraulik w swojej codziennej pracy.

Piątek: „Odkrywca chemik” Rozbudzenie ciekawości otaczającego świata, oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacj, doświadczeń i eksperymentów. Zamieniamy się w chemika, będziemy robić doświadczenia chemiczne. A kto wie może uda nam się odkryć coś niezwykłego i z chemika zamienimy się w odkrywce.

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.