09.07-13.07.2018r. „II tydzień wakacji- TYDZIEŃ GIER PLANSZOWYCH”

Poniedziałek – „Familiada”

            Teleturniej „Familiada” W programie uczestniczą przedstawiciele dwóch drużyn, z których każda liczy 5 osób. Każda z drużyn ma wyznaczonego kapitana. Gra polega na odgadywaniu odpowiedzi ankietowanych ludzi. Teleturniej dzieli się na etap pierwszy (dzielący się na dowolną liczbę rund) i finał.

Wtorek – „Krzyżówka wakacyjna”

            Dziś nasze smyki stworzą krzyżówkę, zagadkę, słowno – literową
a także obrazkową. Następnie będą je dopasowywać w odpowiednie miejsca, rubryki.

Środa – „Warcaby”

            Warcaby to gra planszowa powstała w XII wieku, najprawdopodobniej na południu Francji lub w Hiszpanii. Gra posiada wiele odmian, spośród których uważane za dyscyplinę sportową są jedynie warcaby polskie (stupolowe) nazywane też międzynarodowymi. Nasze Smyki poznają zasady gry a także poznają co to jest wytrwałość. W tym dniu prosimy alby chłopcy przyszli do przedszkola ubrani na czarno a dziewczynki na biało.

Czwartek – „Pan tu nie stał”

            „Gnaj do celu w prl – u” – Gracze rywalizują o zwycięstwo w epoce Rzeczypospolitej Ludowej. Zmagania uczestników gry toczą się
w charakterystycznych dla PRL-u realiach. Tworzyły je pamiętne jeszcze dla wielu Polaków nieustanne kolejki w sklepach, brak towaru, kartki na żywność itp. Były to czasy czynów społecznych, pochodów 1 majowych i częstych strajków. O jakości życia decydowały wówczas również zjawiska, które i dziś nie straciły na znaczeniu – jak znajomości czy przynależność do partii. Wszystko to tworzy rzeczywistość, w której poruszają się gracze w wyścigu do zwycięstwa.

Piątek – „Koło Fortuny

  Na zakończenie tygodnia ostatni z klasyków teleturniejów „Koło fortuny”. Turniej polega na losowaniu kwot na tytułowym kole, odpowiednim dobieraniu liter i odgadywaniu haseł. Program jest jednym z najpopularniejszych teleturniejów w historii światowej telewizji. Nasze smyki do zabawy wykorzystają magiczne koło.

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.