10.07- 14.07.2017r.”II Tydzień wakacji Smykowe rewolucje kuchenne”

Poniedziałek

„Chłodnik Litewski”

Chłodnik litewski – jedno z najlepszych rozwiązań na upały. Chociaż obecnie należy do kanonu zarówno kuchni polskiej, jak i litewskiej, nam kojarzy się przed wszystkim z Suwalszczyzną – tam latem podają go wszyscy– na bazie maślanki lub kefiru, z dużą ilością botwinki, jajkiem na twardo i obowiązkowo, jak przystało na Suwalszczyznę, z ziemniakami. Ciekawe jak chłodnik wyjdzie naszym Smykom

Wtorek

„Rogale prawie świętomarcińskie”

Rogale świętomarcińskie, wypiekane od ponad 150 lat w Poznaniu i całej Wielkopolsce to smakołyk, którego nie spotkacie nigdzie indziej. Są duże, ciężkie (tyyyyle nadzienia) i bardzo słodkie. Wewnątrz masa z białego maku, orzechów, okruszków biszkoptu, jajek, z pysznym marcepanowym aromatem, na zewnątrz lukier i orzeszki. U nas w wersji dziecięcej, ale smakiem nieodbiegającym ani trochę od tych oryginalnych świętoomarcińskich.

Środa

„Pierogi ruskie i nie tylko”

Wszystkim znane pierogi ruskie nie są potrawą rosyjską jak wielu Polaków jeszcze uważa. Pierogi ruskie to tradycyjna potrawa polska z kresów wschodnich. U nas nie tylko”ruskie”, ale również z mięsem, owocami i serem. Do koloru do wyboru!

Czwartek

„Drożdżowe ciasto z rabarbarem”

Rabarbar kojarzy nam się z babcinym ogródkiem,a na placku drożdżowym z pyszną, słodką kruszonką przypomina najlepsze wakcje na wsi. Nasze: przedszkolaki spróbuja własnymi siłami upiec ten rabarbarowy przysmak

Piątek

„Ptysie”

Wszyscy uwielbiamy barszczyk czerwony, a jak barszczyk to i chrupiące ptysie faszerowane pysznym mięskiem i żółtym serkiem. Będzie pysznie i pachnąco!

 

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.