10.08.- 14.08.2015 ” Taka Ameryka”

Dzień 1

Gdzie leży Ameryka i kto ją odkrył, tego dowiemy się już dziś. Czy małe smyki wiedzą kto ją zamieszkuje? Czy Ameryka to supermocarstwo USA? Przekonamy się, że to nie jest tylko pusty frazes i na miano supermocastwa to państwo zasługuje. Dziś poznamy symbole narodowe tego państwa. Aby sprawić wrażenie autentyczności wyprawy, całe przedszkole udekorujemy w amerykańskie symbole z centralnym punktem-makietą Statuy Wolności.

Dzień 2

Nadal jesteśmy w Ameryce. Dziś smyki szeroko otworzą usta z wrażenia na widok krajobrazów np. Parku Yellowstone czy Wielkiego Kanionu, oszołomi nas również jedyny w swoim rodzaju wodospad Niagara. Poznamy Amerykę w wielu aspektach. Odkryjemy sekret języka mowy, nauczymy się charakterystycznych dla tego państwa zwrotów grzecznościowych i powitania. Nauczymy się również amerykańskiej wersji piosenki „Stary farmer”. A na koniec -zrobimy pyszny popcorn-palce lizać!

Dzień 3

Dziś w naszym przedszkolu będzie się działo. Dowiemy się o zainteresowaniach i rozrywkach mieszkańców Ameryki. Amerykanie uwielbiają sport a w szcególności baseball. Smyki poznają dziś zasady i reguły tej dyscypliny sportowej, oczywiście będziemy zamieniać się w prawdziwych graczy na gruncie przedszkolnym. Przekonamy się, że nie tak łatwo jest odbić pałką piłkę, a jeszcze trudniej ją schwycić. Takich ekscytujących emocji na pewno nasze smyki długo nie zapomną.

Dzień5

Dziś kończymy podróż po Ameryce. Kulminacyjnym punktem tygodnia amerykańskiego będzie zorganizowanie dnia indiańskiego i kowbojskiego. Teraz dopiero smyki mają pole do popisu, przebierając się w stroje indiańskiego wodza czy szeryfa. Będzie wiele konkursów i zabaw. Może jakiś kowboj opanuje sztukę kręcenia lassem? Odbędzie się również „bieg Apaczy”. Kto zwycięży tego dowiemy się już dziś.

Dzień4

Podczas naszej „podróży” do Ameryki spróbujemy smaków amerykańskiej kuchni. Będziemy rozkoszować się smakiem delikatnego mięsa z indyka. W tym dniu w roli gównej wystąpi gotowana kolba kukurydzy oraz nasze smyki podejmą wyzwanie –samodzielnie przygotują hot-dogi. Mniam, mniam.

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.