12.06.2017r.”Akcja- Łączą nas ptaki”

Nasze przedszkole zawsze chętnie bierze udział w ekologicznych akcjach. Tym razem jest to akcja pt „Łącza nas ptaki”. Akcja  powstała wówczas, kiedy grupa pewnych turystów zwiedzających Maltę zauważyła, że podczas migracji ptaków, mieszkańcy (myśliwi) tego państwa mają swoje „święto”. Ptaki są łapane do klatek i traktowane jako trofea.Unia Europejska w ciągu ostatnich lat wielokrotnie wysyłała ostrzeżenia – przez trzy lata obowiązywał również zakaz wiosennych polowań wydany przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości – jednak nie doprowadziły one do żadnego przełomu i wszystkie ustalenia są notorycznie łamane. Akcja ma więc na celu:

  • Wprowadzenie dzieci w świat życia ptaków, szczególnie w zakresie migracji. Dzieci poznają wygląd kilku gatunków ptaków migrujących, poznają ciekawostki z ich życia, mapę przelotów i miejsc, w których spędzają zimę.
  • Przekazanie dzieciom informacji o wielu zagrożeniach, którym ptaki muszą sprostać. Zarówno tym naturalnym, jak i powodowanym przez ludzi.
  • Przygotowanie przez dzieci prac przedstawiających wizerunki swoich ulubionych ptaków.
  • Główny cel: zebranie prac dzieci i wysłanie do ich rówieśników w szkołach na Malcie. Do prac dołączymy listy, w których dzieci proszę o opiekę nad ich ulubionymi ptakami.

 

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.