12.08-14.08.2019r,,PODRÓŻE MAŁE I DUŻE- ŚRODKI TRANSPORTU”-VII tydzień wakacji

Ciekawość świata najlepiej zaspokoić, wybierając się w podróż. W drogę wyruszamy samochodem, pociągiem, statkiem lub samolotem – dzięki rozwojowi techniki maszyny te stały się dla nas powszechne. Ale nie zapominajmy o równie ekscytujących wycieczkach pieszych i rowerowych. Oraz o tym, że siedząc w wygodnym fotelu i po prostu czytając, także można zwiedzać odległe krainy.

RUSZA POCIĄG A MY W NIM Ruszamy w podróż pociągiem. Poznajemy budowę i zasady bezpieczeństwa jakie panują w pociągu. Dowiemy się kim jest Maszynista i czym się różni od Konduktora. Zwiedzimy również pobliski przystanek Piaseczyńskiej Kolejki Wąskotorowej. Startujemy Samolotem Marzenia wielu przedszkolaków jest zostać pilotem i podróżować w przestworzach a to nie lada wyzwanie. Sprawdzimy więc co robi pilot, jak wygląda samolot i co się dzieje na lotnisku. Zbudujemy swój własny pas startowy i samoloty.. Rejs Statkiem Statek pozwala nam ma pokonywanie szerokich mórz i oceanów.. Poznamy budowę statku, dowiemy się kim jest załoga. Gdy sprzątaniem swoją łajbe ruszymy na Szanty czyli festiwal pieśni żeglarskich..

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.