15.07-19.07.2019r.„ W krainie zmysłów”

Doświadczanie świata przy pomocy zmysłów jest jednym ze sposobów poznawania rzeczywistości, przynoszącym nie tylko dobre efekty edukacyjne, ale także radość i satysfakcję dzieci

1. 15.07.19r. Poniedziałek „Zmysł wzroku” Tego dnia nasze smyki będą rozwijać swoją percepcję wzrokową, dzięki ćwiczeniom, zabawom dydaktycznym. Wezmą udział w „gimnastyce oczu”. Na koniec wykonają pracę plastyczną „Moje oczy”

2. 16.07.19r. Wtorek „Zmysł węchu” W tym dniu dzieci pobudzą swój zmysł węchu podczas ćwiczeń w rozpoznawaniu przeróżnych zapachów. Wezmą udział w aromaterapii. Stworzymy własne perfumy.

3. 17.07.19r. Środa „Zmysł dotyku” W trzecim dniu zmysłów, nasze smyki rozwiną swój zmysł dotyku , wykonując ścieżkę sensoryczną z różnymi fakturami, która przyczynia się do rozwijania wyobraźni dotykowej, usprawniania motoryki dużej oraz rozwijania równowagi. Na koniec dnia pudełko skarbów.

4. 18.07.19r. Czwartek „Zmysł słuchu” Dzieci mają dużą wrażliwość słuchową , także na dźwięki mowy i muzykę- rozróżniają wysokość, siłę i barwę dźwięków, wyczuwają rytm, melodię. Dlatego tego dnia smyki będą rozwijać swoją percepcję słuchową dzięki zabawom dźwiękowym.

5. 19.07.19r. Piątek „Zmysł smaku” Na koniec tygodnia nasze smyki będą pobudzać swoje kupki smakowe poprzez degustacje smakowitych różności w przeróżnych smakach. Każdy smyk wybierze swój ulubiony smak.

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.