16.08- 19.08.2016 ,,Ziołowy Zakątek Smyka”

Człowiek od zawsze sięgał po rośliny rosnące w jego naturalnym otoczeniu – liście, łodygi, korzenie, nasiona, owoce, a nawet korę. Przez wieki, gdy nie istniał przemysł farmaceutyczny, rośliny były podstawą medycyny ludowej. Mądrość o właściwościach poszczególnych roślin – smakowych, odżywczych, leczniczych, o ich tajemnych mocach – przekazywana była z pokolenia na pokolenie.W tym tygodniu  zapoznamy nasze Smyki z niektórymi ziołami, ich właściwościami i zastosowaniem leczniczym lub kulinarnym. Wdrożymy także do  nawyków estetycznego spożywania napojów czy posiłków.

Wtorek:,, Poznajemy zioła”

Pachnące zioła- bogactwo naszej natury!  Będziemy  oglądać, wąchać, rozcierać w palcach, degustować i poznawać:) Sprawdzimy co smyki myślą na temat ogródka i czy mają ochotę dbać o wspólne zioła. Czy mają pomysł, jakie rośliny będą uprawiać i co trzeba zrobić, by mieć własne zioła do kanapek i innych smakowitych ziółek??

Środa:,, Poszukiwanie ziół w terenie”

Produkty ziołowe można kupić w sklepie lub aptece ,ale prawdziwa przyjemność to samodzielne zbiory i domowe przygotowywanie produktów ziołowych prawda??my to sprawdzimy.Udamy się na spacer będziemy się rozglądać  uważnie, czy w trawie albo w otoczeniu spotkamy  jakieś rośliny, które mogą być jadalne albo inaczej służyć człowiekowi, na przykład jako lekarstwo.

Czwartek ,,Co można robić z ziół?”

Z ziół można robić syropy, napary, herbatki, nalewki, mieszanki, okłady, krople, cukierki, soki… mogą być dodatkiem do sałatek, kąpieli, można je także suszyć albo zamrozić co jeszcze uda nam się zrobić z ziół? Sprawdzimy już wkrótce…

Piątek –,,Ziołowa galeria”

Zioła maja mnóstwo fanastycznych zastosowań, a u Nas wystąpią w roli nizwykle miłej dla oka. Dziś zioła przenosimy na piękne prace plastyczne. Zapraszamy do podziwiania naszej ziołowej galerii:)

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.