17.08- 21.08.2015 „Kulinarne podróże”

Dzień1

Włochy są idealnym miejscem dla amatorów kulinarnych przeżyć. W zależności od regionu dominują inne potrawy: w niektórych wiodą prym pizze i makarony, w innych ryby, owoce morza czy mięsa. Jedno jest pewne – Włosi kochają dobre jedzenie. Dziś zobaczymy co nadaje włoskiej kuchni charakterystyczny smak. Specjalnie dla naszych smyków szef kuchni przyrządzi pyszną pizzę-palce lizać.

Dzień2
Latem każda z nas marzy o dalekich, egzotycznych podróżach.O tym, by spakować walizki i przenieść się na zalane słońcem plaże. Dziś zapraszamy na kulinarną wyprawę do Meksyku- ojczyzny pikantnych potraw, które najlepiej smakują w dobrym towarzystwie. Dziś zrobimy najlepsze burrito meksykańskie, nadziewane mięsem, warzywami i ryżem. Zobaczymy czy smyki poradzą sobie z takim kulinarnym wyzwaniem.

Dzień3
Kuchnia grecka ma to do siebie, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Mięsa, owoce morza, sery, warzywa, jednym słowem żyć nie umierać! O tym, czego warto spróbować już niedługo dowiedzą się smyki, a dziś „odwiedzimy” kilka sprawdzonych miejsc, w których grecka kuchnia smakuje nam najbardziej! Nasze smyki dziś naprawdę będą miały pełne ręce „roboty”. Zaczniemy od sałatki greckiej- bo ma być zdrowo. Feta, pomidor, zielona papryka, wszystko zapieczone z oliwą i ziołami-to danie to Feta Saganaki. A na do widzenia razowe chrupiące grzanki, posmarowane rozgniecionymi pomidorami z dodatkiem oliwy i cebuli posypane podrobioną fetą i ziołami. Pyszna przystawka lub przekąska w gorący dzień. Czy to wszystko?-o tym przekonają się nasze przedszkolaki.

Dzień4
Na jeden dzień przeniesiemy się do ojczyzny najsłynniejszych kucharzy, nie ruszając się z przedszkola! Francja czeka! Dziś czeka nas iście fancuskie śniadanie i croissanty. Będzie słodko. Ale to nie wszystko-zapoznamy się z historią kuchni francuskiej i dowiemy się jak francuzi przyrządzają ślimaki, żabie udka. Czy francuzi to naprawdę najlepsi kucharze? Tego wszystkiego dowiemy się już dziś.

Dzień5
Dziś ostatni dzień kulinarnych podróży, więc nasze smyki muszą ten dzień zapamiętać jako najsłodszą podróż kulinarną. Tort Sachera to największy wiedeński przysmak. Oryginalny i prawdziwy można kupić tylko w jednym miejscu w Austrii. My również go spróbujemy, a może nawet uda nam się go zrobić. Ale czy uda nam się to zrobić-przepis na oryginalny tort Sachera jest dobrze strzeżoną tajemnicą, którą posiada cukiernia w hotelu Sacher w Wiedniu. Może uda nam się zdobyć ten przepis. Będzie pysznie.

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.