19.08.-23.08.2019r ,,Kultura?Savoire- vivre? A co to takiego?!”VIII-tydzień wakacji

W tym tygodniu nasze Smyki będą miały ogromne wyzwanie!
Po każdym aktywnym dniu w przedszkolu, będą miały malutkie zadania do wykonania w zaciszu domowym, czy też do przygotowania się jak do SZKOLNEJ KARTKÓWKI no to zaczniemy od:

Poniedziałek

Dziś nasze przewodnie hasło to: „Z KULTURĄ BYCIA WKRACZAM DO ŻYCIA”. Nasze Smyki poznają co to są te dobre maniery, powitanie, uprzejmość a następnie podyskutujemy o tym co zrobić aby każdy był po prostu SUPER!

Wtorek

Noga na stole, nóż się gdzieś tam skrada a widelec? Chyba czeka na łyżkę. Dzisiejszego dnia opowiemy sobie o ETYKIECIE PRZY STOLE, by nasze sztućce wiedziały co to znaczy, sami musimy zachowywać się tak jak przystało.

Środa

Wczoraj siedzieliśmy przy stole i uczyliśmy się tych wszystkich zasad.. ,
a dziś pobawimy się trochę modą ale pamiętając o tym, że UBIÓR TO WAŻNA SPRAWA, musimy wiedzieć co wypada SAVOIRE – VIVRE. Smyki będą miały okazję zobaczyć stroje wielu kultur.

Czwartek

Julian Tuwim w jednym ze swoich wierszy opisał chłopca, który nie chciał się myć.. bo?? Czego się bał chłopiec?? Dziś nasze Smyki z pewnością wiedzą, że trzeba dbać o całość czyli ZE ZDROWIEM I HIGIENĄ ZA PAN BRAT

Piątek

BON TON? czyli na koniec tygodnia nasze Smyki dowiedzą się jak radzić sobie z emocjami, to tak pokrótce.

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.