13-17.07.2015 „ODKRYWCY”

DZIEŃ 1

Dlaczego po nocy nastaje dzień, a po dniu noc? Kto odkrył te tajemnicę? Czy da się opłynąć świat dookoła? Kto i kiedy wynalazł samolot? Odpowiedzi znajdziemy już wkrótce… Poznamy wspaniałych i niesamowitych odkrywców, których dokonania zmieniły nasz świat!

DZIEŃ 2

Każdy z nas kiedyś marzył o znalezieniu skarbu. Otaczają nas skarby. Są prawie wszędzie: w ziemi, w starych murach i w wodzie. Kto może zostać poszukiwaczem? Każdy! W tym dniu będziemy szukać złota, wypłukując ziarenka piasku. Za każdą nawet najmniejszą grudkę tego skarbu- poszukiwacz otrzyma godziwą zapłatę!

DZIEŃ 3

Dlaczego wulkan wybucha?? Jak tworzy się tęcza? W jaki sposób powstaje deszcz? Ten dzień odbędzie się pod hasłem – eksperymenty. Wspólnie spróbujemy odtworzyć różne zjawiska w miniaturowym wydaniu. TO będzie na pewno ekscytujące i poczuczające doświadczenie!

Dzień 4

W tym dniu będziemy odkrywać światowej sławy malarzy, których dzieła zdobią najsłyniejsze muzea na świecie. Poznamy też nową technikę plastyczną o tajemniczej nazwie- POINTYLIZM. Jest to technika polegająca na nakładaniu koloru drobnymi, regularnie rozmieszczonymi plamkami tworzącymi oddzielne, nie łączące się ze sobą punkty. Wspólnie spróbujemy stworzyć własne dzieło sztuki, którym z pewnościa zainteresuje się nie jeden kolekcjoner sztukiJ

DZIEŃ 5

Artystyczne wariacje zawitają w tym dniu do  naszego przedszkola. Narzędzia potrzebne Nam do pracy to paluszki, stopy , dłonie i dobry humor! Odwiedzą nas również wspaniali goście..

 

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.