20.04.2015 „Akcja RATOWNICZEK”

Bezpieczeństwo najmłodszych jest dla nas bardzo ważne. Każdego dnia stykamy się z wypadkami, w których niestety uczestniczą dzieci. Wielu tym wypadkom można by było uniknąć.  program RATOWNICZEK uczy dzieci  jak postępować w chwilach zagrożenia zdrowia, a nawet życia .Instruktorzy prowadzą warsztaty z dziećmi poprzez zabawę, ćwiczą z nimi i pokazują jak mają zareagować w przypadku zagrożenia. Podczas zajęć  nauczą dzieci podstaw udzielania pierwszej pomocy oraz jak wezwać karetkę pogotowia i kiedy jest to konieczne. Akcja RATOWNICZEK ma na celu również wzbudzić wśród nich czujność wobec zagrożeń, na jakie są codziennie narażeni w domu czy też w drodze do przedszkola.  Po kursie każde dziecko otrzyma specjalny Certyfikat Małego Ratownika.

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.