21.08.2018r-Warsztaty przyrodnicze,,Dlaczego warto poznawać owady”

Na świecie żyje około 10 tryliardów owadów. Są najliczniejszą grupą zwierząt zarówno pod względem łącznej masy jak i ilości gatunków. Zasiedliły wszystkie dostępne środowiska. Nie uświadamiamy sobie, że niezależnie gdzie jesteśmy zawsze towarzyszą nam ich tysiące. Na spotkaniu dzieci poznają zasady obserwacji zwierząt. Dowiedzą się jakie reakcje z naszej strony odbierane są przez owady jako zagrożenie ich życia i w jaki sposób odpowiadają na nie. Zwrócimy uwagę zarówno na cechy łączące jak i na różnorodność w obrębie tej grupy zwierząt. Na wybranych przykładach zostaną przedstawione różnego typu powiązania między budową, a trybem życia owadów.
Policzymy skrzydła czy odnóża owada. Przedstawimy dzień z życia świerszcza, karaczana, szarańczy i modliszki. Odpowiemy na pytania: ile jest owadów na świecie, gdzie mieszkają, czym się żywią, czy mały owad podobny jest do swoich rodziców i wiele innych.Prezentowane owady:
-ŻYWE OKAZY(min. 8 gatunków spośród wymienionych w zależności od sezonu):
modliszki, świerszcze, karaczany, szarańcze, straszyki, patyczaki, larwy,
liśćce, chrząszcze, żuki, złotooki, koniki polne,
-ZASUSZONE W GABLOTKACH: Największe gatunki chrząszcza i motyla na świecie,
motyle dzienne i ćmy polskie oraz tropikalne, chrząszcze, żuki, ważki, kruszczyce.
Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.