23.01.2015 -prezentacja multimedialna LEŚNICZY PRZYJACIEL LASU

Na skraju lasu, na polanie dzieci spotkały sarnę, która zaprowadziła je do Pana leśniczego. Pan leśniczy pokazał dzieciom jak wygląda auto do wywozu drewna oraz wytłumaczył kto i kiedy może ścinać drzewa w lesie.

Dzieci zobaczyły jak leśniczy oznaczają drzewa do wycięcia oraz na czym polega praca drwala. Dowiedziały się co to jest szkółka leśna i kiedy się ją zakłada.

Ponieważ nie tylko roślinami opiekuje się w lesie Pan leśniczy dzieci zobaczyły także budki lęgowe dla ptaków i paśniki. Okazało sie że Pan leśniczy nie dokarmia sam zwierząt , pomaga mu w tym Pan myśliwy, którego dzieci także spotkały i wspólnie z nimi karmiły zwierzęta leśne. Tylko dzika w lesie nie było. Dzik znalazł skarby które ludzie zostawili w lesie. Niestety okazało się , że tymi skarbami były śmieci. Ale dzik łakomczuch tego nie wiedział i trochę popróbował. Teraz dzika boli brzuch i Pan leśniczy leczy go w leśnym szpitalu. Gdy wyzdrowieje wróci do lasu.

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.