23.07 – 27.07.2018r. „ IV tydzień wakacji – „W BAJKOWYM OGRODZIE””

Poniedziałek  „Wielka księga baśni”

Czytanie bajek dla dzieci zgromadzonych na kocach. Rozwiązywanie zagadek: słownych, obrazkowych i z wykorzystaniem charakterystycznych przedmiotów.

Wtorek  „W świecie baśni cz.1”

Odgadywanie tytułów znanych baśni i bajek prezentowanych w sposób niewerbalny. Projektowanie scenografii i dekoracji do bajek.

Środa ,,W świecie baśni cz.2”

Układanie historyjek obrazkowych związanych z bajkami, dokańczanie historyjek, tworzenie własnych bajek. Malowanie scenografii i dekoracji, rozmieszczanie poszczególnych elementów w określonych miejscach ogrodu.

Czwartek  „Bajkowe stroje”

Projektowanie strojów z gazet, butelek, pudełek, kawałków materiałów itp. dla poszczególnych bohaterów bajek.

Piątek  „Bajkowe zabawy”

Zabawy według inwencji własnej dzieci z wykorzystaniem przygotowanych wcześniej przedmiotów i elementów scenografii.