27.07- 31.07.2015 „Pajęczaki – cudaki”

Dzień 1

Mało kto z Nas wie,że pajęczaki istniały już 400 mln lat temu i były pionierami życia na lądzie. Jak wyglądają  dzisiejsze pajęczaki? Gdzie żyją ? Co jedzą ? Który z nich jest największy?  Czy wszystkie tkają sieci? Na te i inne pytania nasze Smyki otrzymają odpowiedzi już wkrótce.

Dzień 2

Poznamy legendę o Jaskini Króla Łokietka, który schronił się w niej przed wojskami wroga- życie uratował mu pająk! Zainspirowani tym opowiadaniem ,upleciemy własną sieć,  po której będzie poruszał się ogromny Pan Pająk. Może uda mu się nawet złapać jakąś pyszną, tłustą muszkę? Ciekawe czy nasze dzieciaki- pajęczaki poradzą sobie z tym trudnym i niezwykłym zadaniem..

Dzień 3

Każdy wie,że ulubionym przysmakiem każdego pająka jest tłusta, wielka muszka! W tym dniu wspólnie przygotujemy pyszną muchę w sosie własnym. Ciekawe, czy przypadnie do gustu naszym pajączkom?

Dzień 4

Każdy chciałby mieć swoje własne zwierzątko. Jedni chcą pieska, jeszcze inni kotka, a my chcemy..pajączka! Każdy SMYK stworzy własnego pajączka, takiego wymarzonego w wybranym przez siebie kolorze. Ciekawe jakie cudaki- pajęczaki uda nam się stworzyć..

Dzień 5

Dziś spotkanie na polanie. Wielkie, wielkie zamieszanie.. bo spotkają się muszki  z pajączkami. Mimo tego,że pajączki uwielbiają małe muszki, a na odwrót wręcz przeciwnie, to powiedzenie Kto się czubi ten się lubi będzie miało w tym dniu szczególne znaczenie! Wspólna dobra zabawa gwarantowana!

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.