28.08-30.08.2019r „Zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo- przyjętych”

Serdecznie zapraszamy na dni adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych w dniach od 28,08 do 30.08 w godz. od 10.00 do 12.00. Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla Dzieci, które jeszcze (z różnych powodów) nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia mają na celu usamodzielnienie Dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką.
Czy chcesz aby Twoje Dziecko bez stresu i z wielką radością powędrowało do przedszkola?Czy martwisz się, jak zareaguje na nowe otoczenie, nowych kolegów i nową Panią?Zastanawiasz się czy jest wystarczająco samodzielne, by podołać wszystkim wyzwaniom?Nie zastanawiaj się dłużej! Pomóż swojemu Dziecku oswoić nieznane i poznać radość bycia przedszkolakiem. Przygotuj pociechę do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu, po prostu z uśmiechem na ustach 🙂 Celem naszych spotkań jest m.in. ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Nasi nauczyciele nastawieni są na indywidualne potrzeby każdego Dziecka. Proponujemy 2 godziny urozmaiconych, interesujących aktywności, przestrzegając jednocześnie zasady, że Dziecko nie musi robić niczego, czego się lęka lub na co nie ma ochoty. W czasie zajęć doświadczymy i nauczymy się: współpracy i działania w grupie, radosnych piosenek, akceptacji innych dzieci, samodzielności przy posiłkach, radości tworzenia (zabawy plastyczne), zasad panujących w przedszkolu.W cyklu spotkań adaptacyjnych wprowadzamy trójstopniową metodę usamodzielniania się Dzieci:
– na początku w zajęciach wraz z Dzieckiem uczestniczy Rodzic, wspierając je w zabawie
w gronie rówieśników;
– następnie Rodzic staje się obserwatorem pracy Dziecka w grupie, pod kierunkiem pani pedagog,
– Dzieci uczestniczą w zajęciach samodzielnie (bez Rodziców), wraz ze swoją nową ciocią przedszkolną .
W ten sposób Dzieci, zupełnie naturalnie i bezboleśnie, stają się gotowe do samodzielnej zabawy i pracy, która to gotowość pomaga rozpocząć dobry start w edukacji przedszkolnej.
Co nasze zajęcia dają Rodzicom ?Zastanawiasz się nad tym, czy Dziecko da sobie radę?
Nie myślisz o tym, jak Ty zniesiesz rozstanie, prawda? My pomyśleliśmy także o Rodzicach. Zajęcia prowadzone są w małej grupie, co pozwala wychowawcy skupić się na indywidualnych potrzebach Dzieci i sprawia, że rodzice mają większy komfort psychiczny pozostawiając maluchy po raz pierwszy pod opieką obcej osoby.
Serdecznie zachęcamy Rodziców do jak najczęstszych rozmów z nauczycielami prowadzącymi zajęcia adaptacyjne. Warto pytać o każdy nurtujący Państwa problem i zgłaszać wszelkie uwagi. Konsultacje po zajęciach są naturalną częścią procesu usamodzielniania Waszego Dziecka.