,,W morskich głęinach” – 05-09.08.2013r.

1)Dzień : Podwodny świat.

Poznaliśmy zwierzęta zamieszkujące głębiny morza: ośmiornicę, rozgwiazdę,  meduzę, i wiele, wiele innych.  Dzieci dowiedziały się również jakie gatunki zwierząt morskich są pod szczególną ochroną. Następnie spróbowaliśmy niektórych zwierzątek zamieszkujących podwodny świat- Owoce morza podano do stołu!

2) Dzień: Podwodna przygoda na łodzi podwodnej.

Zobaczyliśmy prezentację multimedialną pełną najpiękniejszych na świcie raf koralowych. Każdy dowiedział się również ile jest mórz i oceanów na świecie. W ogrodzie wykonaliśmy

 

 

ogromną łódź podwodną!

3) Dzień: Podwodny pejzaż, czyli jak zmienić pudełko po butach w podwodne królestwo.

Zrobiliśmy akwarium. Boki pudełka oklejamy niebieską bibułą, a następnie z kolorowego papieru robimy wodorosty. Muszelkami, kamykami oraz przygotowanymi elementami dekorujemy dno „akwarium”. Z przygotowanych szablonów wycinamy i kolorujemy rybki, ośmiornice i koniki morskie, a następnie przewlekamy przez nie nitkę. Drugi koniec nitki przywiązujemy do patyczków i kładziemy na wierzchu pudełka, aby rybki mogły swobodnie „pływać” w akwarium. Prace wykonujemy w kilkuosobowych zespołach. Najpiękniejsze akwarium wygra atrakcyjną nagrodę! W tym dniu dzieci dowiedzą się również jak należy dbać o swoje własne akwarium.

4) Dzień: Ukryty skarb!

W  starym kufrze w środku piaskownicy , dzieci znalazły  list od Pirata Bandery, zadania do wykonania oraz tajemnicze fragmenty mapy. Drużyna która poprawnie wykonała wszystkie zadania- otrzyma wszystkie elementy tajemniczej mapy i odnajdzie ukryty skarb! Na końcu wszyscy wykonaliśmy złote monety z masy solnej.!

 

Opublikowano w Terminarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.