TYDZIEŃ II (07.07- 11.07.2014r) ,,TAJEMNICZY EGIPT”

Poniedziałek

Egipt to państwo o dziwnym kształcie, bo przypomina kwiat na długiej łodydze. Tą łodygą jest rzeka Nil. Egipt to kraj suchy, dlatego życie Egipcjan zależało od rzeki Nil. Państwo to leży częściowo w Afryce, a częściowo w Azji (półwysep Synaj). Tego i jeszcze więcej Smyki dowiedziały się podczas ilustrowanego opowiadania pt. „Przed kilkoma tysiącami lat w Afryce”

Wtorek

Dzięki ogromnej wiedzy i znakomitej organizacji pracy Egipcjanie potrafili zbudować piramidy, które po dziś dzień zdumiewają swą wielkością. Piramidy budowano bez zastosowania maszyn, jedynie za pomocą prostych narzędzi. My również do zbudowania swojej piramidy potrzebowaliśmy tylko kilku narzędzi, a konkretnie nożyczek  i taśmy. Nasza piramida może nie jest większa od piramidy Cheopsa, ale na pewno będzie jedyna w swoim rodzaju.

Środa

W tym dniu wykonaliśmy pyszne ciasto czekoladowe w kształcie piramidy. Mąka, cukier, jajka i oczywiście czekolada to przepis na ciasto, któremu żaden prawdziwy Egipcjanin się nie oprze. Egipscy kucharze smyka na pewno nie zawiedli.

Czwartek

Egipcjanie wynaleźli pismo hieroglificzne, czyli małe obrazki. Pisali ściętą trzciną lub pędzelkiem maczanym w tuszu na kamiennych lub drewnianych tabliczkach. My takie tabliczki ulepiliśmy z plasteliny, a następnie próbowaliśmy coś na nich narysować. Ciekawe, kto rozszyfruje  nasze hieroglify?

Piątek

Na zakończenie tygodnia w naszym przedszkolu odbył się prawdziwy egipski bal. Piękne Egipcjanki i wspaniali Egipcjanie opanują naszego Smyka. Było wesoło i radośnie. Egipska muzyka każdego porwie do tańca!

Opublikowano w Aktualności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.