Tydzień VI (04.08-08.08.2014) „W królestwie pszczół”

W tym tygodniu wiele dowiedzieliśmy się na temat pszczół i ich znaczenia w życiu człowieka ( pszczoły robotnice, pszczoły karmiące larwy), zapoznanie z nazwami miodu (akacjowy, lipowy, wielokwiatowy, rzepakowy, spadziowy ) Dzieci poznały właściwości miodu, dodawaliśmy cukru do szklanki z wodą, mieszaliśmy, dzieci doszły do wniosku, że cukier rozpuszcza się w wodzie. Taki właśnie zagotowany cukier po przestygnięciu podawany jest do ula pszczelego.
Odwiedził nas Pan pszczelarz ,który prezentował dzieciom strój pszczelarza, wyjaśnił dzieciom, że strój ten chroni człowieka przed użądleniem pszczół.Widzieliśmy prawdziwe pszczólki i plastry miodu.Nie obyło się bez degustacji miodu i pysznego ciasta , które wspólnie zrobiliśmy.Wszystko w towarzystwie zabaw i kolorowych konkursów!!!

Opublikowano w Aktualności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.