Wycieczka do Teatru Syrena- 02.02.2012r.

W tym dniu dzieci z gr. II, III i IV były na spektaklu pt. ,, Pożarcie królewny Bluetki”- wszystkim bardzo podobała się  opowieść o czarodziejskiej krainie, do której przyleciał smok…zjadający wyłącznie królewny. Jak to zawsze w bajkach bywa, każdej królewny broni paź …jednak tym razem paź miał pomocnika!Była nim Dobra Wróżka, która udawała,że straciła pamięć i nie pamięta zaklęcia. Wobec beznadziejności sytuacji w Bluetce zachodzi ogromna przemiana. Zdobywa się na odwagę, wyznaje paziowi Adasiowi, że zawsze chciała zostać jego żoną i znika w grocie smoka. Zrozpaczony Adaś biegnie jej na ratunek.I wtedy okazuje się, że cała sytuacja jest sprytnie zaaranżowaną przez Wróżkę intrygą: smok jest dobrodusznym roślinożercą, a Dobra Wróżka wcale nie ma kłopotów z pamięcią. Wszystko po to, aby sprowokować Bluetkę i Adasia do wyznania uczuć i w końcu osiągnąć szczęśliwe zakończenie.

 

Opublikowano w Aktualności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.