Wycieczka w Góry Świętokrzyskie- gr.IV 18-20.05.2011

Na wspólny wyjazd czekali chyba wszyscy. 18.05.2011 r. pod opieką cioci Basi i wujka Artura dzieci z grupy IV wybrały się na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Około godziny 15.00 wszyscy siedzieliśmy wygodnie w busie. Mimo,że podróż trwała ponad dwie godziny minęła bardzo szybko i przyjemnie na oglądaniu bajki. Po dojechaniu na miejsce zjedliśmy pyszną kolację i wyszliśmy na plac zabaw. Po powrocie udaliśmy się do swoich pokoi. Drugi dzień naszej wycieczki zaczął się bardzo wcześnie. Wszystkie dzieci obudziły się już o godz.5.00 rano:)). Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ruin zamku w Bodzentynie. Kolejnym punktem naszej wycieczki był rezerwat Archeologiczno- Przyrodniczy w Krzemionkach, który jest jedną z największych w Europie kopalń krzemienia pasiastego.Widzieliśmy scenki przedstawiające górników,którzy ciężko pracowali aby odnaleźć krzemień wiele lat temu. Z pomocą pani przewodnik mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych i pouczających informacji na temat kopalni. Po zwiedzeniu kopalni każdy mógł kupić sobie pamiątki z tej fascynującej wyprawy. Mieliśmy również możliwość zrobienia pod okiem garncarza wybranego przez siebie naczynia. Z tej propozycji skorzystał wujek Artur. Następnie udaliśmy się do Nowej Słupi, skąd po obiedzie wyruszyliśmy na szlak na Święty Krzyż. Wszyscy po drodze podziwiali naszą ,,małą” ale dzielną grupę, która po dotarciu na szczyt zaśpiewała,, We Are The Champions”. Widzieliśmy stację nadawczą a także podziwialiśmy widoki na tarasie widokowym gołoborza. Po powrocie do miejsca noclegu zorganizowaliśmy wspaniałego grilla połączonego z urodzinami dziewczynek. Dzieci miały również wspaniała niespodziankę- kucyka. Zmęczeni ciężkim dniem szybko zasnęliśmy. Ostatni dzień zaczął się od godz. 6.30. Zaraz po śniadaniu spakowani wyruszyliśmy w podróż do Bałtowa. W drodze do Krainy Dinozaurów zatrzymaliśmy sikę w Świętej Katarzynie by zobaczyć źródełko i wrzucić do niego pieniążki. W Bałtowie wspaniały pan przewodnik opowiedział nam z pomocą Miłosza wiele ciekawych faktów dotyczących życia tych prehistorycznych gadów. Po zwiedzeniu Jura Parku wyruszyliśmy na warsztaty plastyczne na Sabatówkę, gzie dzieci same stworzyły swojego dinozaura a także miały możliwość odkopania  kości dinozaura. Kolejną atrakcją był przejazd specjalnym autobusem do zwierzyńca Bałtowskiego. Widzieliśmy wiele niesamowitych zwierząt, których życie w tym miejscu przybliżył nam przewodnik. Wszyscy pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Zatrzymując się na kolację żałowaliśmy,że tak szybko minął wspólny czas. Z pewnością będą to dla nas niezapomniane chwile pełne beztroskiej zabawy i radości. Ten czas spędziliśmy śmiejąc się i wspaniale bawiąc. Mam nadzieję że tak samo cudownie będziemy bawić się na letnich koloniach.

Opublikowano w Aktualności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.