,,Zwiedzamy świat” – 08-12.07.2013r.

Dzień 1- Włochy

Dzieci rozpoczęły dzień od zagadki, która dała odpowiedź, gdzie dziś wyruszą, a były to piękne Włochy. Obejrzały na mapie świata to państwo, poznały flagę oraz najważniejsze zabytki.  Z kucha21 22 23 24 25 26 27 DSC02290 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 DSC02294 DSC02295 DSC02296 DSC02297 DSC02298 DSC02299 DSC02300 DSC02301 DSC02302rzem Giuseppe wyruszyły przy dźwiękach muzyki, samolotem do Włoch, a tam… wiele atrakcji: prawdziwe Koloseum, zapoznanie się z legendą o Remusie i Romulusie, odwiedzenie Rzymu, Watykanu, rejs gondolą po Wenecji, a na koniec pyszne smakołyki we włoskiej restauracji: suszone pomidory, pachnące sery, zioła- posłużą do przygotowania pysznej pizzy.

Dzień 2-Chiny

Chinka Czikulinka zaprezentowała dzieciom swoje państwo: Chiny, pokazała je na mapie świata, powiedziała kilka słów o zwyczajach tam panujących oraz przedstawiła najważniejsze zabytki. Zapoznała dzieci również z symbolami chińskimi, jak: latawce, smok, itd. Razem z dziećmi, statkiem wyruszyła do swojego kraju, a tam nasze Smyki pomogły jej pozbierać ryż do specjalnych czapeczek, nucąc przy tym piosenki. Wspólnie wykonali również piękne, kolorowe latawce, które razem  puszczali na dworze.

Dzień 3- Grecja

W tym dniu pojawiła się w przedszkolu Bogini, która wybrała swoją świtę i zaprosiła wszystkich na wielka ucztę. Ale zanim to nastąpiło, powiedziała kilka słów o swoim pochodzeniu, nauczyła dzieci witać się po grecku i zapoznała je z podstawowymi wyrażeniami w tym języku. Następnie zaprosiła dzieci do swojego rydwanu słońca i udali się na przejażdżkę po swoim kraju. Dzieci zapoznały się z flagą Grecji, panującym tam klimatem oraz poznały starożytne budowle. Poznały również legendę o Ariadnie i jej kłębku nici, która będzie inspiracją do zabaw ruchowych z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów. Nauczyła również dzieci tańczyć tradycyjny taniec zorba oraz zaprosiła do wspólnych igrzysk, gdzie uczestnicy dostali piękne wieńce i medale.

Dzień 4- Hawaje

Ten dzień w przedszkolu był na pewno kolorowy, roztańczony i przepyszny. Dzieci na przygotowanej plaży mogły się opalać, grać w piłkę oraz pluskać się w basenie. Wśród palm kokosowych czekały liczne atrakcje, między innymi: liczne zagadki, rebusy oraz konkursy. Na koniec dzieci zwiedzając okolicę, pozbierały egzotyczne owoce, jak: ananasy, kiwi, kokosy, papaje, pomarańcze, itd., aby przygotować z nich pyszne koreczki oraz orzeźwiające napoje. Na koniec dnia wszyscy zostali udekorowani pięknymi wieńcami i zatańczyli taniec hawajski w rytmie ciepłego słońca i morskiej piany.

Dzień 5- Francja

Bonjour, Comme ca va?   Tak,  dzis przedszkolaki wyruszyły do Francji. Odrzutowcem udali się do malowniczego Paryża, gdzie swój kraj przedstawił im malarz Roberto z fikuśnym wąsem.  Powiedział kilka słów o położeniu państwa, zaprezentował flagę i budowle. Zabrał dzieci również do swojej pracowni artystycznej, gdzie przedszkolaki na chwilę zmieniły  się w prawdziwych malarzy. Na wielkim płótnie namalowały swoje wakacje. Po ciężkiej pracy wszyscy udali się do restauracji, gdzie  czekała na nich czekoladowa fontanna z pysznymi letnimi owocami, a wszystko to przy dźwiękach francuskiej muzyki.

Opublikowano w Aktualności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.