HOME 9 Aktualności 9 V tydzień wakacji ,,Wakacje na wsi” 02.08-06.08.2021r

V tydzień wakacji ,,Wakacje na wsi” 02.08-06.08.2021r

Lip 15, 2021 | Aktualności

,,Wakacje na wsi ” to kolejny temat, który wiąże się niejako z podróżami. Wielu podopiecznych przedszkola wyjeżdża do dziadków lub innych członków rodziny właśnie w wakacje. W ramach tygodnia pod tytułem „Wakacje na wsi”  zbudujemy  z dziećmi szałasy lub rozbijemy namiot.  Przypomnimy sobie gry podwórkowe ,podchody, grę w klasy czy w gumę to zabawy, na których wychowały się całe pokolenia Polaków. Dziś znajomość zasad poszczególnych gier podwórkowych powoli zanika. Tymczasem mogą się one okazać prawdziwymi, przedszkolnymi hitami!Co myślicie o latawcach? samodzielne przygotowanie latawca może być co prawda dość skomplikowane, ale naprawdę warto. Jeśli warunki atmosferyczne będą nam sprzyjać, efekt końcowy może być naprawdę spektakularny! Przedstawimy  dzieciom także  zasady bezpiecznego wypoczynku oraz  zapoznamy  dzieci ze zwierzętami występującymi na wsi .