14.12.2018r,,Jasełka”

Zapraszamy serdecznie na,,Jasełka” w wykonaniu grup II,III i IV ,14 grudnia (piatek) o  godz.15.30

10.12.2018r ,,Mikołajowe Show”

W tym dniu odwiedzi Nas  najbardziej oczekiwany gość roku-Święty Mikołaj! Będzie super zabawa oraz wspaniałe prezenty dla każdego Smyka:)Prosimy o ubranie dzieci w kolorze czerwonym i świąteczne gadżety:czapki mikołajowe,opaski,uszka reniferka)

04.12.2018r,,Dzień Górnika”

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz naszego Smyka.W tym dniu przypomnimy naszym smykom o jednym z najstarszych i najtrudniejszych zawodów. Dzieci poznają wtedy tradycje śląskie, historię powstania węgla, pracę górników oraz ich patronkę św. Barbarę, będziemy rysować węglem zdobywając wiedzę na temat właściwości tego minerału, poznają barwy górnicze: zieleń oznaczającą nadzieję, że po wykonanej pracy górnik powróci do domu i czerń symbolizującą niebezpieczeństwo zagrażające pracy górników. Zapoznają się ze strojem górnika, w skład którego zalicza się m.in. czako (czapkę z pióropuszem) – wysoką, sztywną czapkę. Pióropusz to miotełka z ptasich piór, którą górnik wymiatał drobny gruz z otworów strzałowych, nosił ją zatkniętą przy czapce.Kultywowanie tradycji górniczych przybliża dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich, kiedy każdego dnia zjeżdżają do ciemnych korytarzy wydobywając nasz narodowy skarb.

Tabelka zajęć dodatkowych LISTOPAD

29.11.2018r ,,Bal Andrzejkowy”

Hokus – pokus wosku lanie… Co ma stać się niech się stanie!!!tego dnia nasze smyki  przeniosą  się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci będą mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Ten magiczny dzień będzie okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz do super zabawy.Prosimy o przygotowanie przebrań dla dzieci na ten dzień:)

28.11.2018r. „Fotograficzna sesja świąteczna”

W tym dniu w naszym przedszkolu odbędzie się sesja fotograficzna o tematyce świątecznej. Zdjęcia będą wykonane na odpowiedzialność pani fotograf. Bardzo prosimy o przygotowanie dzieciom strojów w tym dniu.

23.11.2018r ,,Dzień Pluszowego Misia”

Miękki, puchaty i taki z łatką. Swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. W tym dniu misie będą miały swoje święto ,  prosimy, aby każde dziecko zabrało w tym dniu ,do przedszkola swojego ulubionego misia.

21.11.2018r Prezentacja multimedialna,, Wędrówka po Ojcowskim Parku Narodowym”

15.11.2018r ,,Wyjazd do Teatru Guliwer”

Tego dnia dzieci z grupy II,III i IV pojadą na Teatru Guliwer na spektakl,,Miłoś, czyli nie bój się łosiu”.Miłoś to ukochana maskotka Kostka. Niestety pewnego dnia chłopiec przez nieuwagę zostawił ją w parku na ławce. Fabuła tej współczesnej baśni prowadzi nas ścieżkami wyobraźni dziecka zatroskanego o los zagubionej maskotki. Każda z kolejnych przygód Miłosia staje się krokiem ku samodzielności Kostka. Odczarowuje przestrzeń wielkiego miasta z fikcyjnych niebezpieczeństw.

14.11.2018r,,Warsztaty sensoplastyczne”