07.01.21r,,Dużo krzyku przy karmniku”-prezentacja

Zima to bardzo trudny okres dla ptaków. Często nie mają one co jeść. Dlatego powinniśmy zadbać o nie poprzez stałe ich dokarmianie. W prezntacji dzieci poznają różne gatunki ptaków zimujących w Polsce, między innymi: sikory bogatki, sikory modraszki, sikory ubogie, kowaliki, dzięcioły duże, kosy i sójki.
Dowiedzą się też jaki pokarm lubią jeść poszczególne gatunki tych ptaków. Po obejrzeniu prezentacji dzieci będą doskonale wiedziały jak i czym należy prawidłowo dokarmiać ptaki aby mogły bezpiecznie przetrwać zimę.Po prezentacji w ramach zajęć eko wykonamy ptasie przysmaki:)

31.12.20r,,Sylwester”

Wspólnie z naszymi Smykami pożegnamy stary rok, a przywitamy nowy. Nie zabraknie wystrzałowych bąbelków, przysmaków oraz szalonych tańców i wspaniałych życzeń:)

Zajęcia dodatkowe – grudzień

23.12.20r ,,Wigilia przedszkolana”

W tym roku sytuacja nie pozwala nam wszystkim usiąść do wspólnego stołu, ale tradycja zostanie podtrzymana i wspólna wigilia będzie miała miejsce w poszczególnych grupach. Wspólnie podzielimy się opłatkiem , składając sobie  jak najlepsze życzenia , aby następnie skosztować wigilijnych przysmaków.

17.12.20 r” Wielkie nagrywanie świątecznych przedstawień”

W tym roku świąteczne przedstawienia przybiorą inną formę niż dotychczas. Nie chcemy pozbawić radości naszych Smyków podczas udziału w świątecznych przedstawieniach oraz rodziców, którzy z łezką w oku byli wspaniałą publicznością. Dlatego znaleźliśmy „złoty środek” i każde przedstawienie starannie nagramy, a potem w formie niespodzianki przekażemy rodzicom, aby ten świąteczny czas był jeszcze bardziej magiczny.

10.12.20 ,,Wizyta Mikołaja”

W tym dniu odwiedzi nas najbardziej wyczekiwany przez dzieci gość- Święty Mikołaj! Z pewnością będzie to dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych SMYKÓW. Prosimy o przygotowanie dzieciom eleganckich strojów.

07.12.20r” Podróże ze Smykiem- kierunek Laponia”


Laponia to dziki i słabo zaludniony obszar o dość niezwykłym klimacie. Zimą jest tu bardzo mroźnie, a najniższa zanotowana temperatura to -45,3 °C. Dech w piersiach zatykają zorze polarne, które na tle śnieżnego krajobrazu wyglądają zachwycająco. Jednak najbardziej charakterystycznym miejscem jest oczywiście Wioska Świętego Mikołaja, a w niej między innymi warsztaty dekorowania świątecznych pierniczków oraz pyszna gorąca czekolada. Już nie możemy doczekać się tej p

07.12.20r ,,Zielony Gość”

Zawita do nas zielony gość, na którego wszyscy czekają cały rok! Wspólne ubieranie zielonego drzewa w kolorowe bombki, migoczące lampki , z pastorałkami w tle, wprowadzi nasze Smyki w prawdziwy świąteczny nastrój!

04.12.2020r,,Barbórka”

Dnia 4 grudnia będziemy świętowali Dzień Górnika. W ramach projektu ,,Piękna Nasza Polska Cała” poznamy zawód górnika .Przedszkolaki dowiedzą się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Smyki poznają wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszą legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, oraz dowiedzą się dlaczego święto górników to Barbórka. Przypomnimy takie pojęcia jak czako, sztygar, kilof czy perlik. Wykonamy prace plastyczne związane z tym tematem i obejrzymy film edukacyjny pt:,,Górnik”

27.11.2020r ,,Andrzejki”

Hokus – pokus wosku lanie… Co ma stać się niech się stanie!!!tego dnia nasze smyki przeniosą się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci będą mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Ten magiczny dzień będzie okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz do super zabawy.Prosimy o przygotowanie przebrań dla dzieci na ten dzień:)